Wioska Indiańska w Szczyrzycu

Fot. Kamil Bańkowski

To niesamowite miejsce pełne atrakcji. Usytuowana jest w starym beskidzkim sadzie. Obszar, na którym się znajduje, objęty jest ochroną w ramach programu Natura 2000. Specyficzna lokalizacja tego miejsca umożliwia wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku.

W indiańskiej wiosce znajdują się naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, zdolny pomieścić nawet 50 osób, szałas pary (indiańską saunę), warlodge – specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach – wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry… i wiele innych rzeczy. Każdy kto odwiedzi to miejsce pozna życie w indiańskiej wiosce, zobaczy wojownika palącego świętą fajkę, dowie się jak kobiety wyprawiały skóry, zobaczy również przejmującą scenę pogrzebu wojownika. W wiosce można postrzelać z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy i skorzystać z wielu dodatkowych warsztatów między innymi muzycznych i rękodzielniczych, indiańskiej kuchni, malowania twarzy, jak też uczestniczyć w oryginalnych grach i zabawach. Decydując się na odwiedzenie wioski należy wybrać jedną z opcji z programu. Program może trwać 1,5 godziny, albo nawet kilka dni. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zajęcia odbywają się w ogrzewanym pomieszczeniu, wyposażonym w miejsca siedzące, scenę wraz z oświetleniem, nagłośnieniem i sprzętem multimedialnym. Pamiątką z pobytu w Wiosce Indiańskiej mogą być wykonywane na miejscu, stylizowane fotografie. Na terenie wioski znajduje się sklepik z pamiątkami, etnicznymi instrumentami, płytami z muzyką etniczną i ekologicznymi produktami z Eko Farmy.

Ponieważ integralną częścią programu podstawowego są gry i zabawy zespołowe oparte na współzawodnictwie, program realizujemy tylko dla grup zorganizowanych min. 20 osobowych, tak aby możliwe było stworzenie drużyn, które ze sobą rywalizują. W przypadku kilku osób jest to niestety niewykonalne.

Indywidualnie z programu można skorzystać na zasadzie dołączenia do grupy, która ma zarezerwowany konkretny dzień, godzinę i opcje programowe. W niedziele, Wioska Indiańska jest nieczynna.

Przewiń do góry
Skip to content