Termy Gorce

Fot. Termy Gorce

Najlepsze, co możemy zrobić dla naszego organizmu, to czerpać z natury. A ta, w Porębie Wielkiej jest wszechobecna. Unikalny mikroklimat, który zawdzięczmy sąsiedztwu Gorczańskiego Parku Narodowego sprawia, że chce się tutaj przebywać, oddychać, żyć w zgodzie z tym, co zastane.

Nie od dziś wiadomo, że w Porębie Wielkiej znajdują się złoża podziemnej wody termalnej.
W latach 1973-1975 został tutaj wykonany odwiert o nazwie Poręba Wielka IG-1, którego celem było dotarcie do wody termalnej, a w konsekwencji budowa nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjno-rekreacyjnego.

Działalność tego ośrodka, miała na celu upowszechnienie hydroterapii, wprowadzenie usług rehabilitacyjnych dla turystów i mieszkańców, a przede wszystkim wykorzystywanie unikalnych właściwości mineralnej wody termalnej, wypływającej z odwiertu sięgającego głębokości 1800 m.

W ten właśnie sposób rozpoczęto budowę Centrum Rekreacji i Balneologii, które po wielu latach prac oraz przeróżnych przygodach, finalnie przybrało nazwę Termy Gorce i w końcu zostało oddane do użytku dla wszystkich tych, którzy pragną czerpać z tego co zdrowe, czyste i pierwotne, jednak podane na miarę czasów.

To, na czym najbardziej zależy właścicielom tego miejsca to indywidualne podejście do każdej osoby odwiedzającej Termy Gorce.

Rehabilitacja, fizjoterapia i bio-regeneracja, to obok relaksu główna misja działania Term Gorce. Nowoczesne wnętrze Term zostało podzielone na trzy strefy, które choć odrębne, doskonale się uzupełniają i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Sercem Term jest Strefa Relaksu z basenem termalnym na czele. To tutaj znajdziesz relaks w czystej postaci, w wannach z hydromasażem, saunach, grocie solnej i oczywiście podczas termalnej kąpieli z gejzerami i biczami wodnymi. W tym miejscu tworzą się emocje, uspokajają nerwy, a organizm otrzymuje błogi spokój i wytchnienie.

Za zdrowiem fizycznym stoi zaś Strefa Odnowy, z najnowocześniejszymi urządzeniami do rehabilitacji i poprawy kondycji. W tej części znajdziemy specjalistyczne gabinety,
w których fizjoterapeuci term pomogą odzyskać sprawność ruchową, wzmocnić organizm na wielu płaszczyznach i pozbyć się bólu.

Ostatnią z trzech stref jest Strefa Smaku. Jedzenie jest nieodłącznym elementem naszego życia, a kąpiele i hydromasaż wzmagają apetyt. Dlatego właśnie, aby działać na wszystkie zmysły w Termach Gorce powstała restauracja oraz Snack Bar z przekąskami na szybko.

Przewiń do góry
Skip to content