Stawy rekreacyjne w Laskowej i Ścieżka Przyrodnicza w Parku Dworskim w Laskowej

Fot.Kamil Bańskowski

Stawy Rekreacyjne w Laskowej

W centrum miejscowości Laskowa, za budynkiem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, znajdują się stawy rekreacyjne. Obiekt jest oświetlony i stanowi doskonałe miejsce wypoczynku dla osób szukających ciszy i spokoju. Pergole obsadzone różami, ozdobne trawy i byliny, mistycznie przycięte krzewy tworzą to miejsce niezwykle urokliwym.

Również najmłodsi znajdą coś dla siebie, bowiem wzdłuż ścieżki okalającej staw namalowane zostały gry terenowe głównie o tematyce przyrodniczej, które doskonale umilą spacer z najmłodszymi pociechami. W roku 2022 po raz pierwszy rozegrane zostały I Zawody o Puchar Wójta Gminy Laskowa jachtów zdalnie sterowanych klasy FOOTY. Organizowane zawody stały się wyjątkową okazją dla młodych duchem żeglarzy, armatorów, konstruktorów i sympatyków jednostopowych jachtów na sprawdzenie swoich jednostek w przyjacielskiej konfrontacji z najlepszymi skipperami w naszym regionie. Impreza na stałe wpisana zostanie w kalendarz imprez gminnych.

Ścieżka przyrodnicza

Szlak Edukacyjny powstał w parku dworskim w bliskim sąsiedztwie zabytkowego dworu w Laskowej.

Laskowski Szlak Edukacyjny w Parku Dworskim – to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także znakomite miejsce na lekcje przyrody dla dzieci i młodzieży. Tablice edukacyjne o tematyce przyrodniczo – ekologicznej są źródłem wiedzy i dobrej zabawy nie tylko dla najmłodszych. Posadowione wzdłuż alei lipowej doskonale wtapiają się w otoczenie tworząc idealne warunki do rodzinnego wypoczynku i zabawy.

Podążając ścieżką przyrodniczą można spotkać następujące przyrządy i tablice: hotel dla owadów, skocznia, ptasie mieszkanie, informacje o lesie, dendrologia, mrowisko/kretowisko, informacja o ptakach, informacja o gadach, tropy zwierząt, ptasi zegar, leśna łamigłówka

Fot. Janusz Wańczyk
Fot. Janusz Wańczyk
Przewiń do góry
Skip to content