Ścieżka rowerowa nad Mszanką wraz z plażą miejską

Fot. Kamil Bańkowski

Ścieżka rowerowa i plaża miejska w Mszanie Dolnej to nowe miejsca z rekreacyjnym potencjałem. Ścieżka oficjalnie została oddana do użytku pod koniec 2019 roku. Okazała się idealnym miejscem na wypoczynek, nie tylko dla mieszkańców Mszany, z daleka od głównej komunikacyjnej arterii miasta jest wytchnieniem wśród zieleni i wody. Ścieżka biegnie wzdłuż rzeki Mszanki, rozpoczynając swoją trasę przy zielonych terenach tuż za Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych. Mieszkańcy określają to miejsce jako „stare kampingi”, gdyż tutaj w otoczeniu rzeki znajdowały się domki letniskowe, do których w czasach ich świetności przyjeżdżali letnicy, głównie z Krakowa i Nowej Huty. Na ścieżkę rowerową najlepiej dotrzeć przez ulicę Tolińskiego, jej początek wyznaczony jest miejscem z dwoma ławostołami i stojakiem na rowery. Cała trasa tam i z powrotem to ok. 4 km,  z charakterystyczną pętlą w okolicy ujścia Mszanki do Raby. Tam również wyznaczone są miejsca odpoczynku, warto jednak podkreślić, że plany kontynuacji ścieżki związane są z połączeniem jej z trasą VELO Raba, biegnącą od Myślenic, jak również w przeciwnym kierunku, do Rabki Zdroju w dwoma rozwiązaniami: wzdłuż Raby lub wzdłuż Porębianki. Zimą, jeśli sprzyjają odpowiednie warunki, na trasie ścieżki rowerowej wyznaczane są ślady do narciarstwa biegowego.

Plaża miejska powstała w 2017 roku, był to kompleks boisk do siatkówki plażowej i miejsc wysypanych piaskiem by swobodnie rozłożyć sprzęt do rekreacji: leżaki i parasole.

Miejsce to jest ogrodzone, z dwoma wymiarowymi boiskami i trybunami dla publiczności, zamontowane są piłkochwyty, w wakacje TKKF „Lubogoszcz” organizuje Turniej Siatkówki Plażowej, który jest eliminacją do zawodów na poziomie małopolskim. Zapewniona dostępność boisk sprawia, że zainteresowanie jest spore. To również jedno z miejsc z dostępem do darmowego internetu.

 

 

Fot. Kamil Bańkowski
Przewiń do góry
Skip to content