Park Miejski w Limanowej wraz z limanowską pływalnią

Fot. P.Mucha
Fot. P.Mucha

Na terenie Parku Miejskiego wzdłuż potoku Jabłonieckiego znaleźć można wiele atrakcji. Wymienić należy: pumptrack, psi park, siłownie fitness, polanę piknikowa ze strefą biwakową z altanami sensorycznymi i altanami edukacyjnymi. Jest również pole namiotowe (biwakowe). Wybudowany został budynek zaplecza informacyjno-sanitarnego z wiatą.

W ramach rewitalizacji parku przewidziano nie tylko wykonanie nowych nasadzeń, odmulenie zbiorników w Parku Jabłoneckim i rozlewiska, ale również między innymi budowa drewnianej kładki.

Powstały również między innymi alejki parkowe, amfiteatr nad rozlewiskiem, polana piknikowa, drewniany taras z hamakami, metalowa konstrukcja do leżenia, altany grillowe, kręgi ogniskowe, altany sensoryczne oraz romantyczny ogród.

 

Plac zabaw, siłownie zewnętrzne, pump track oraz górka do zjeżdżania na sankach to tylko niektóre atrakcje. W parku są także leżaki, psi park, stoły do gry w tenisa, stół z krzesłami do gier planszowych, mini golf, trampoliny, ścieżka zdrowia, ścieżka z tarasami widokowymi, wodny plac zabaw, brodzik dla dzieci oraz boisko do siatkówki plażowej.

Sercem Parku jest ścieżka rowerowa o długości 1300m mająca formę pętli.

Obiekt limanowskiej pływalni bezpośrednio obok parku miejskiego. Dla aktywnych udostępniamy na Pływalni Limanowskiej baseny: sportowy 25m i rekreacyjny. W basenie rekreacyjnym są 3 masaże górne – bicze wodne – o różnych rodzajach strumienia, masaż stóp oraz leżanka wodna z hydromasażem.

 

Poszukujący relaksu i wypoczynku mogą skorzystać z dwóch jacuzzi, sany fińskiej, łaźni parowej, wypoczywalni oraz groty solnej. Miejsce to nadaje się także do wspólnych rodzinnych pobytów. Najmłodsi klienci mają możliwość zjazdu w 50 metrowej rurze oraz zabawy w brodziku z grzybkiem wodnym. Budynek Pływalni Limanowskiej to nie tylko wodne atrakcje. Na terenie ośrodka znajduje się̨ również̇ kręgielnia dwutorowa z salą do spotkań integracyjnych. Oprócz kręgielni udostępniamy także salę do squasha, salę ze stołem do bilarda oraz cymbergaja. W obiekcie znajdują się również sklep z akcesoriami pływackimi i kawiarnia. W obiekcie pływalni działają szkółki pływackie, których instruktorzy regularnie prowadzą zajęcia indywidualne oraz dla grup zorganizowanych. Kilka razy w tygodniu odbywają się zajęcia z aqua fitness, które prowadzone są przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia z gimnastyki w wodzie połączone z wykorzystaniem masaży wodnych w basenie rekreacyjnym to idealna forma odnowy biologicznej.

Przewiń do góry
Skip to content